10. septembra 2016

Lucie Huková- Daruj mi křídla

Počet strán: 553 strán
Jazyk: český jazyk
Vydavateľstvo: Martin Koláček - E-knihy jedou
Rok vydania: 2016
Forma: e-book

Anotácia:
Aiden je zcela spokojený se svou samotou, ve které mu nikdo nenarušuje jeho klid a stereotypy. Pokud něco vážně nesnáší, pak změny, lidi a svého otce. Brian Scott je mladý, bezstarostný, miluje společnost a neumí dodržovat řád. A právě byl povýšen na zástupce ředitele obchodního oddělení, Aidena Cartera. Po prvním dni Brian už chápe, že varování kolegů nebyla jen prázdnými slovy a že sdílení kanceláře s novým nadřízeným bude ještě větší výzvou, než si dokázal představit.


Ako som sa ku knihe dostala?: V posledom čase ma strašne zaujali knihy z gay tématikou. Má na tom zásluhu pár MALEC z TMI a geniálna kniha Dám ti aj slnko. Preto som kontaktovala Maťu a poprosila ju o zoznam kníh, ktoré mi odporúča. Ocitla sa na nej aj táto kniha, ktorú mi odporúčala. Nuž...tak som kontaktovala autorku, ktorá mi ochotne poskytla knihu na recenziu a pustila sa do nej. 

Čo na knihu hovorím?: Na začiatok by som mala asi povedať, že je to moja prvá kniha z LGBT tématikou. Preto som si na dej trochu dlhšie zvykala. Ďalším (skôr mojim) problémom bol formát knihy. Síce vlastním čitačku, prečítala som asi 10 e- bookov, ale knihy v pevnej väzbe ostanú mojimi favoritmi. Preto som túto knihu čítala dlhšie, ale príjemne mi spríjemnila voľné hodiny v škole. 

Lucie skvelý štýl písania, ktorý mi hneď sadol a preto sa mi kniha čítala ľahko. Čo sa týka samotného deja, nemám čo vytknúť. Jediným menším negatívnom boli dlhé opisy...buď postáv, okolia. Priznám sa, že tieto som celé preskakovala (a nič mi z deja neušlo- dúfam :D ). Aiden bol ten typ človeka...vstať- cvič- choď do práce- zaspi. Bol to samotár, ktorý mal len jednu dobrú kamarátku. Prácu si vykonával vzorovo a nepotreboval žiadnu pomoc. Keď do jeho harmonickej pracovne dosania mladého, spoločenského a hlavne neporiadneho Briana, jeho život sa otrasie....či už v milostnom, pracovnom alebo spoločenskom. 

Začnem Aidenom, ktorého som si obľúbila o pár percent viac ako Briana. Mám rada ten typ mužov, ktorý sa vďaka citom zmenia. Aiden bol skvelá postava, ktorá bola geniálne napísaná a ja som rada sledovala jeho vývoj od chladného a nespoločenského ku...okey trochu viac milému a spoločenskému.
Brian bol postava, ktorá do knihy priniesla tú správu dávku humoru. Bol vtipný, mladý, sexy a hlavne si stál za svojim slovom a nenechal sa buzerovať. Pár percent u mňa stratil v druhej polke knihy, kde som ho chcela zbiť, nakričať na neho a povedať mu, nech otvorí oči. 

Ich spoločná chémia bola taká ňuňu, na ich spoločných scénkach som sa bavila a pár krát som bola v škole pristihnutá, ako sa usmievam pri čítaní (hlavne pri ich prvom bozku- moje srdce začalo biť silnejšie a ja som sa škerila ako idiot). 

Po prečítaní mojej prvej LGBT mám skvelý pocit. Síce som si ešte celkom nezvykla na gay páry v knihách, ale som na správnej ceste a určite sa už nebudem báť siahať po podobných knihách. Daruj mi křídla odporúčam vážne každému. Ak máte radi knihy s LGBT tematiku...PREČÍTAŤ. Ak ste ich ešte neskúsili...ZAČNITE. Knihe dávam zaslúžené 4 sovičky

MOJE HODNOTENIE:

MOJA CELKOVÁ REAKCIA NA KNIHU:


 Za knihu srdečne ďakujem samotnej autorke Lucii Hukovej. 
Vy si knihu môžete kúpiť TU.

1 komentár:

  1. LGBT tématiku zámerne nevyhľadávam, ale raz za ku mne dostala kniha o svete homosexuálov a bola situovaná v ČR krajine a celkom ma to bavilo, boli tam veľmi vtipné pasáže, niektoré až príliš sexuálne, ale čítala som to v lete na kúpalisku a úžasne som sa nasmiala :D bola to dobrá oddychovka, škoda, že si nepamätám názov, pamätám si len obal knihy, lebo ten ma zaujal hneď :D

    OdpovedaťOdstrániť

Za každý komentár zo srdca ďakujem!