1. októbra 2020

Tijan- Bennett Mafia: Zakázaná láska

Počet strán: 416 strán
Jazyk: český jazyk
Vydavateľstvo: Baronet
Rok vydania: 2020

Anotácia:
Když Riley studovala na soukromé internátní škole, její spolubydlící byla Brooke Bennettová – samotářská dívka, které se každý bál. Ve chvíli, kdy Riley zjistí, že Brooke patří do mafiánské rodiny Bennettů a její nejstarší bratr je zabit, poprvé skutečně okusí, jak nebezpečný je doopravdy svět její nové kamarádky.

O čtrnáct let později si Riley při sledování televize všimne, že je Brooke pohřešovaná, a ještě ten den je unesena Kaiem Bennettem, starším bratrem Brooke a hlavou rodiny. Kai tuší, že by mohla vědět, kde se jeho sestra nachází, ale čím déle je Riley vězněna, tím více jejich vzájemná přitažlivost roste. Jakmile se ji společně vydají hledat, začíná být zřejmé, že Brooke není tak docela pohřešovaná a má své vlastní důvody, proč Riley zatáhla do svého příběhu. Kai a Riley mezitím společně pracují na odstranění jeho nepřátel a potlačení jejích vnitřních démonů.

Ako som sa ku knihe dostala?: OMG! Hneď ako som na facebookovej stránke vydavateľstva videla, že vyjde táto kniha a prečítala jej anotácia, musela som ju čo najskôr mať! Neviem čo je to som ňou a tou mojou vášňou pre mafiánske knihy spojené s romantikou. Neskutočne ma to baví čítať a stále striehnem či sa nejaká taká kniha nemá vydať. Nakoľko som obnovila svoje spolupráce, rozhodla som sa knihu konečne prečítať a ak sa mi bude páčiť, presvedčiť vás, aby ste po nej siahli aj vy!

Čo na knihu hovorím?: Od knihy som mala veľké očakávania. Rátala som doslova dni kedy mi má prísť a keď som ju mala konečne v rukách, nedokázala som ju pustiť a tento vyše 400 stranový príbeh som zhltla za menej ako 24 hodín. 

Keď mala Riley 12 rokov, jej matka ju poslala na súkromnú internátnu školu, aby ju uchránila pred povahou jej otca. Tu mladá Riley spoznáva svoju novú spolobývajúcu Brooke- dievča, ktorého sa všetci v škole tak trochu boja a stránia kvôli je rodine. Brooke totiž pochádza z mafiánskej rodiny Bennettových a má 4 príťažlivých bratov. Riley a Brooke sa hneď stávajú najlepšími kamarátkami aj napriek Brookinej rodine. Keď je však zabitý jej najstarší brat a následne zomrie aj jej otec, druhý najstarší Kai prevezme moc v rodine a Brooke sa rozhodne vziať z internátu.
O 14 rokov neskôr žije Riley iným životom, akým by si vo svojom detstve predstavovala. Keď v televízií uvidí, že je jej najlepšia kamarátka z detstva nezvestná, prekvapí ju to. Neskôr je unesená jej rodinou na príkaz Kaina, ktorý verí, že Riley vie, kde sa Brooke nachádza. Chce svoju sestru nájsť za každú cenu, rodina je pre neho totiž na prvom mieste, aj keď to tak nevyzerá. Riley sa ocitne v nebezpečnom svete násilia, zbraní, zabíjania, na ktorého konci stojí Kai- chlap, ktorý ju už v detstve desil, no fyzicky priťahoval. Po spoločne strávenom č&ase si obaja začínajú uvedomovať vzájomnej príťažlivosti, ktorá medzi nimi vzniká, no taktiež aj následkov, ktoré by mohla mať. 

Riley a Kai sú ako Jin a Jang. Ako svetlo a tma. Každý je rozdielni, no navzájom sa dopĺňajú. Pre Riley bol Kai už odmalička zlo, ktoré nenávidela. Bola som veľmi zvedavá ako sa teda ich vzťah bude vyvíjať a ako si s ním autorka poradí. Ich vzťah bol o to pútavejší, nakoľko autorka si s ním dala načas a nikde sa neponáhľala. Tu sa mi miestami zdali niektoré opisy zdĺhavé, niekedy možno aj zbytočné. No niekto to iste ocení, pretože pridávali príbehu na autenticite. 

Riley bola silná, čestná a odvážna hrdinka, ktorú som si veľmi obľúbila. Do príbehu skvele zapadla, sama ukrývala isté tajomstvá a vlastnú minulosť, ktoré hlavnú dejovú líniu posilnili. 

Kai bol obávaný mafián, ktorý ale mal dve tváre. Na jednej strane bol chladný, nebezpečný a obávaný vodca mafiánskeho klanu...na druhej strane bol však čestný a starostlivý brat, ktorému je rodina nadovšetko. S Riley medzi sebou počas knihy vytvorili neuveriteľne silnú chémiu, ktorá sa len tak často nevidí (nečíta). Dokázala sa prebiť do jeho chladného srdca a pomaly doňho vkladať lásku a city. 

Na knihe sa mi taktiež páčili vedľajšie postavy, s ktorými si autorka dala taktiež veľmi záležať. Bola by som veľmi rada, keby autorka pokračovala v sérií a priblížila nám príbeh aj ostatných bratov. 
Ďalším plusom knihy je fakt, že autorka neostala len u jednej dejovej linky, no nadväzovala na ňu novými problémami, minulosťou alebo tajomstvami. Týmto sa kniha pre mňa posunula na nový level.

Čo k tomu iné môžem napísať? Táto kniha je proste vynikajúca! Je to asi povinné čítanie každého, kto má rád romanticku z mafiánskeho prostredia. Bennett Mafia sa u mňa stala najlepšou knihou, ktorú som tento rok prečítala. Odporúčam vám ju všetkými 20 prstami na mojich rokách a nohách. Snáď o autorke budem počuť a isto siahnem aj po jej ďalších knihách.

MOJE HODNOTENIE:

CELKOVÁ REAKCIA NA KNIHU:

Za knihu zo srdca ďakujem internetovému kníhkupectvu megaknihy.sk
Knihu si môžete objednať TU.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Za každý komentár zo srdca ďakujem!