25. septembra 2018

Barbara Metzger: S láskou Luisa

Počet strán: 320 strán
Jazyk: český jazyk
Rok vydania: 2018
Vydavateľstvo: Motto
Edícia: SrdcovkyAnotácia:
Večer před svatbou Luisa nabourá auto svého snoubence. A sled katastrof na sebe nedá dlouho čekat – snoubenec ji nechá stát před oltářem, Luisa přijde o práci, a ještě k tomu o bydlení. Nezbývá jí než vzít zavděk matčinou polorozpadlou chatou a plánovat, jak se svému ex pomstí. Navíc se ukáže, že Dante, drzý mužský, kterého považovala za údržbáře a s nímž se v jednom kuse hádá, je ve skutečnosti majitel sousedního pozemku. I když ji přitahuje, to poslední, co by si přála, je uvíznout s ním v chatce během hurikánu!
Obálka knihy: Kniha je v paperbacku, takže sa skvele hodí do každej kabelky. Nie je vôbec ťažká a rozmermi sa mi zmestila všade. Má príjemnú letnú a ženskú obálku, čo sa mi k romantickému príbehu skvele hodí. Páčia sa mi jej veselé farby a tiež aj písmo. Dávam jej 5/5 bodov.

Ako som sa ku knihe dostala?: Ak by nebolo spolupráci s bux-om, nikdy by som nepočula o tejto edícii kníh od autoriek, ktoré sa zameriavajú na romantické príbehy. Keď som si prečítala anotáciu na knihu S láskou Luisa, vedela som, že to bude pravá oddychovka na posledné letné dni. Preto som neváhala po knihe siahnuť.

Čo na knihu hovorím?: Autorka bola pre mňa neznáma a tak trochu som bola prekvapená, že sa jednalo o staršiu autorku, pretože príbeh bol napísaný svižne a štýl písania sadol aj pre mladé generácie ako som ja. Zo začiatku som si nevedela zvyknúť na rýchly posun deja, autorka nás hneď posúva na svadbu Luisy a s postavami a ich minulosťou nás zoznamuje postupne. Nakoniec som si na to zvykla a musím povedať, že som nenašla žiadne zbytočné miesta a kopu obkecávania ako to býva zvykom pri iných knihách.

Pre mňa bolo negatívnom príbehu to, že v anotácii nás takpovediac nabádajú na to, že hlavné postavy ostanú uväznené v chatke cez veľký hurikán. Ja som sa na to celú knihu tešila, chcela som vidieť ako sa prehĺbi ich vzťah, no 3/4 knihy ubehlo a hurikán nikde! Autorka nakoniec tomu hroznému hurikánu venovala pár strán, kde všetko išlo strašne rýchlo, čitateľ ako ja si to vôbec nevychutnal a zdalo sa mi, že kniha ostala trochu neuzatvorená.

Luisa nemôže byť šťastnejšia. Blíži sa jej svadba, no katastrofy sa začnú diať odvtedy, čo večer pred svadbou nabúra drahé auto svojho snúbenca. Ten ju vzápätí necháva stáť pred oltárom so sprostou výhovorkou. To však nie je všetko. Luisa sa teraz nemôže vrátiť do ich bytu, príde o prácu, keďže pracovali v spoločnej firme. Nezostáva jej nič iné, ako sa odsťahovať z rušného veľkomesta do rozpadnutej chatky v malom mestečku a začať úplne od nuly. Luisa sa učí zvládať domácnosť sama a nespoliehať sa pri tom na žiadneho muža. Do cesty sa jej však pripletie Dante...chutný údržbár z vedľajšieho domu, ktorý sa však ukáže ako najbohatší muž v mestečku.

Čo sa týka hlavných a aj vedľajších postáv, nemám vôbec čo vytknúť. Luisu aj Danteho som si neuveriteľne obľúbila a takisto aj Šampióna. Bez neho by ten príbeh nebol taký skvelý. Milovala som ich spoločné chvíle. Som rada, že autorka Šampióna do príbehu napísala.

S láskou Luisa je skvelá oddychová romantická kniha, ktorá splnila moje očakávania. Odporúčam ju každej romantickej duši. Určite si príbeh obľúbite pri tomto sychravom počasí pod dekou a s čajom/kávou v ruke. Ako som spomínala, nejaké negatíva príbeh mal a preto mu dával 4 sovičky.

MOJE HODNOTENIE:
MOJA CELKOVÁ REAKCIA NA KNIHU:

1 komentár:

  1. Ten, kto dnes číta toto svedectvo, by mal osláviť so mnou a mojou rodinou, pretože to všetko začalo ako vtip pre niektorých ľudí a iní hovorili, že to nie je možné. Volám sa Juraj Kamensky a som z Bratislavy, ale s manželkou sa sťahujem do Chicaga. Som šťastne ženatý s dvoma deťmi a krásnou ženou. Niečo hrozné sa stalo mojej rodine, stratil som prácu a moja žena opustila dom, pretože som sa nemohla starať o seba a o potreby rodiny. a jej deti v tomto konkrétnom okamihu. Podarilo sa mi deväť rokov, žiadna žena, ktorá by ma podporovala, aby som sa o deti starala. Snažím sa poslať testovaciu správu mojej žene, ale ona blokovať ma z rozprávania s ňou sa snažím hovoriť so svojím priateľom a jej rodinnými príslušníkmi, ale stále viem, že by mi mohol pomôcť a ja som bol podanie žiadosti neskôr toľko spoločnosti, ale stále to urobili Nevolajte ma, kým neprišiel verný deň, že nikdy nezabudnem v mojom živote. Keď som sa stretol so starým priateľom môjho, ktorému som vysvetlil všetky moje ťažkosti a povedal mi o skvelom mužovi, ktorý mu pomohol získať dobrú prácu v Coca cola spoločnosť a on mi povedal, že jeho kúzlo koliesko, ale ja som človek, ktorý nikdy neverí v kolieskach kúzla, ale ja som sa rozhodol dať mu vyskúšať a jeho meno je Drosagiede on ma poučil a ukázal mi, čo mám robiť v týchto troch dňoch obed spell.I sledovať všetky pokyny a robiť to, čo ma požiadal, aby som sa dobre. uistil sa, že všetko šlo dobre a moja žena ma opäť uvidí po skvelej práci Drosagiede. Moja žena mi zavolala s nevedomým číslom a ospravedlnila sa mi a povedala mi, že mi naozaj chýba a naše deti a moja žena sa vracajú domov.a po dvoch dňoch Spoločnosť, ktorej som poslala svoj uznávací list, teraz som manažérom spoločnosť Paragon tu v USA. Odporúčam vám, ak máte nejaké problémy, pošlite správu na tento e-mail: {doctorosagiede75@gmail.com} alebo čo mu dáte na +2349014523836 a dostanete najlepší výsledok. Vezmite veci za samozrejmosť a bude vám odobraté. Prajem Vám to najlepšie.

    OdpovedaťOdstrániť

Za každý komentár zo srdca ďakujem!