11. novembra 2018

Audrey Carlan: Posvätný pokoj

Počet strán: 298 strán
Jazyk: slovenský jazyk
Rok vydania: 2018
Vydavateľstvo: Ikar
Séria: Lotus House #2

Anotácia:
Tantrická joga pomáha telu, mysli a duši spojiť sa s partnerom s takou intenzitou, akú človek pri bežnom vzťahu nezažije. Je zmyselná a vhodná pre ľudí, ktorí skutočne v niečo veria. Amber St. Jamesová nevie, v čo veriť. Má dvadsaťdva rokov a všetko svoje úsilie vynakladá na štúdium medicíny, aby sa stala pediatričkou. Je jednou z najlepších študentov v ročníku, preto nemá čas na mužov. Zlom v jej živote nastane v okamihu, keď potrebuje urobiť skúšku z ľudskej sexuality. Tento predmet je pre ňu veľkou neznámou – z náboženských aj osobných dôvodov.
Dash Alexander je tým najvyhľadávanejším učiteľom v Lotose. Vďaka svojmu výnimočnému štýlu učenia, pokojnej povahe a sexi telu sa ženy okolo neho zbiehajú ako supy. Keď sa dozvie o Amberinom probléme so záverečnou prácou, ponúkne jej pomoc. Má však jednu podmienku. Amber má byť jeho asistentkou na hodinách tantrickej jogy. Dash postupne preniká do Amberinej mysle aj duše, lenže z fyzickej stránky stojí medzi nimi vážna prekážka, niečo, čo je pre Amber posvätné.

Obálka knihy: Páči sa mi, že autori obálky ostali pri rovnakom štýle obálky, ako bola na prvom diele série. Neskutočne sa mi obálky páčia, pretože z nich vyžaruje pokoj a až to človeka ťahá si knihu zobrať, sadnúť si na gauč a pustiť sa do čítania. Priznávam, že obálka prvej časti sa mi páčila o čosi viac, no aj táto má svoje čaro. Preto jej dávam 4/5 bodov.

Ako som sa ku knihe dostala?: Ako ste si mohli všimnúť, dlhšiu dobu som nepridala žiadnu recenziu. Váhala som, či si nejakú knihu na recenziu zobrať, no keď som uvidela v ponuke od bux-u pokračovanie série, ktorú som si obľúbila, prečítala som si anotáciu, musela som ju proste mať. Síce mi trvalo čítanie dlhšie, no neľutujem, že som si ju vybrala.

Čo na knihu hovorím?: Audrey som mala možnosť spoznať pri prvom diele tejto série- Večná vášeň. Niektorí ju možno poznáte aj ako autorku série Dievča z kalendára. Audrey je skvelá spisovateľka, ktorá znovu vymyslela skvelý a oddychový príbeh presne pre romantické čitateľky. Znovu sa budem opakovať, že aj tento diel má ako pozitíva, tak aj negatíva.

Aj keď som romantická duša a milujem romantické knihy, musím povedať, že pre niektorých čitateľov by bol príbeh dosť klišé. Nevinné a dokonca nábožensky založené dievča stretne sexuálneho boha, zamilujú sa a stáva sa z nej sexuálne skúsená partnerka už prvýkrát, keď sa spolu intímne zblížia.
Áno, viem, že je kopa takýchto kníh, no Audrey vytvorila zaujímavé prostredie, kde sa príbeh odohráva, prijemne postavy a dej, ktorý napredoval bez zbytočných okľúk.

Amber bolo dievča, ktoré sa mi od začiatku páčilo. Mala svoj životný cieľ, študovala a snažila sa najlepšie ako vedela. Bola som trochu prekvapená, že na ponuku Dasha tak rýchlo prikývla. Amber bola príjemná, obľúbila som si ju a páčili sa mi jej názory a správanie.
Dash bol veľmi zaujímavá mužská postava. Na prvý pohľad by sa zdalo, že je to sukničkár a play
boy, ktorý sa otočí za každou sukňou, no znovu platí, že sa nemá súdiť, kým sa človek poriadne nespozná. Dash bol milý, priateľský a jeho flirtovanie bolo zlaté.
Samozrejme nemohli chýbať hlavné dve hlavné postavy z predchádzajúceho dielu- Trenta a Genevieve. Mali kopu podarených scén, hlavne na konci knihy.

Na knihe sa mi najviac páčilo to, že autorka stavila na náboženstvo. Dlho....možno vlastne nikdy som nečítala žiadnu knihu, kde by hlavná postava tak verila v Boha. Chválim za to autorku a musím povedať, že na úplnom konci knihy boli vety, ktoré ma úplne dostali. Boli to nádherné myšlienky a aj kvôli tým vetám vám odporúčam knihu prečítať. Ako som na začiatku recenzie napísala, Posvätný pokoj je skvelá kniha na relax a na oddychovanie pod dekou s horúcim nápojom. Posvätnému pokoju dávam preto 4 sovičky.

MOJE HODNOTENIE:
MOJA CELKOVÁ REAKCIA NA KNIHU:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Za každý komentár zo srdca ďakujem!