2. mája 2018

Alexa Rileyová: Pre ňu všetko

Počet strán: 328 strán
Jazyk: slovenský jazyk
Rok vydania: 2018
Vydavateľstvo: Ikar

Anotácia:
Mallory Sullivanová začína nový život. Vysokú školu dokončila s výbornými výsledkami a vďaka tvrdej práci a odhodlaniu sa dostala na jednu z najprestížnejších stáží v USA. Kedysi vyrastala v sirotinci a o takomto živote mohla len snívať. Netuší však, že na druhej strane jej úspechu stojí niekto, kto jej vystiela cestu, ale zatiaľ nevie kto.
Ako sa ukáže neskôr, boháč, s ktorým sa Mallory zoznámi v bare a dá mu prezývku Oz, je majiteľom spoločnosti, v ktorej Mallory pracuje. Zistí, že to on jej vybavil stáž, našiel jej a jej priateľke ubytovanie a sleduje ju na každom kroku. Veľmi sa rozhnevá, lebo mala dojem, že všetko dosiahla vlastnými silami, nie protekčne, a že Oz musí byť určite duševne chorý.
Oz sa snaží udobriť si ju rôznymi pozornosťami a po týždni zmierovania sa Mallory ocitne v jeho vášnivom náručí. Keď pochopí, že Oz nie je posadnutý, ale že celé roky na ňu trpezlivo čakal a chránil ju pred jeho nebezpečným otcom, zaľúbi sa doňho ešte viac.

Obálka knihy: Neviem prečo, ale hneď keď som uvidela obálku som si myslela, že ide o slovenskú knihu. Netuším prečo. Nech sa na obálku pozerám akokoľvek, neviem si k nej nájsť cestu. Písmo je pekné, tomu nemám čo vytknúť, no pár sa mi tam vôbec nehodí. Dávam 2/5 bodov.

Ako som sa ku knihe dostala?: Dve autorky "Alexa Rileyová" som doteraz nepoznala. Nečítala som žiadne knihy, ktoré "Alexa" napísala. Preto som nevedela do akého štýlu sa idem púšťať, no anotácia mi prezradila, že sa jedná o erotický román, ktorý ma obsahom zaujal. Preto som knihe dala šancu.

Čo na knihu hovorím?: Práve som sedela pred otvoreným notebookom, pretože som nevedela ako túto recenziu začať. Negatívne, pozitívne? Sama neviem. Začnem asi tým, že kniha sa mi príjemne čítala. Alexa mala príjemný štýl písania, vďaka ktorému som pri čítaní knihy relaxovala a oddychovala. Opisy neboli zdĺhavé, no všetko som si vedela skvele predstaviť. Takisto sa mi páčilo občasné striedanie pohľadov hlavných postáv, ktorými bol dej písaný. Páčilo sa mi tiež, že Alexa zakončila niektoré kapitoly tak, že som sa od knihy nemohla odtrhnúť skôr ako som neprečítala ešte ďalšiu. Čo bolo zvyčajne o 23:00 a ja som ráno ledva vstala.

Mallory detstvo nemala ľahké. Vyrastala v sirotinci a jediné, čo mohla aktívne robiť je učenie, ktorým sa dostane v budúcnosti ďaleko. Tak sa aj stalo. Mallory ani nesnívala o tom, že sa raz presťahuje do vlastného bytu spolu so svojou najlepšou kamarátkou Paige, doštuduje vysokú školu ako jedna z najlepších v ročníku a dostane sa na jednu z najprestížnejších stáží v USA. V bare sa stretne s príťažlivým mužom a medzi nimi ihneď preskočí iskra. To ani len netuší, že príťažlivý, elegantný gentleman Oz jej už niekoľko rokov menil jej malé sny na skutočnosti. Od strednej školy ju chránil, dal jej štipendium a dostal ju na stáž. Mallory sa do neho bezhlavo zamiluje a keď sa nakoniec dozvie pravdu, je v šoku. Prečo ju chránil? Prečo sa o ňu zaujíma? A prečo ju miluje?

Keď som teraz písala tento mini obsah z môjho pohľadu, povedala som si: "Really?". Ale poďme pekne od začiatku.  Dej vážne nebol zlý. Páčila sa mi celá tá myšlienka pomoci a...a. Neviem čo iné napísať. Ako prvé by som vytkla, že v anotácii vlastne povedali celý dej príbehu a ja som si nemohla vychutnávať nejaké tie prekvapenia (aj keď by boli naj slnko jasnejšie).  Prečo v nej písali, že mu odpustí? Prečo tam preboha písali, prečo ju vlastne tak chránil?? Prečo?? Rovno tam mohli napísať ako to celé skončí.
Ďalším negatívnom boli postavy. Nehovorím, že boli zle napísané, no mali strašne veci scén, kde sa mi proste ich správanie nepáčilo a proste mi ani nešlo do hlavy. Mallory mi prišla zo začiatku ako fajn postava. Milá, úprimná, ponorená do práce a páčilo sa mi, že aj keď sa zamilovala, tak neprestala pracovať (ako to robia postavy vo väčšine knihách a vôbec ich z práce nevyhodia). V jednej chvíli sa však na Milesa hnevala a o pol strany ďalej s ním mala sex. Wow...to naštvanie jej teda trvalo. Ale ešte najväčší šok z knihy! "Nechcem mať deti, som predsa mladá....no mám nechránený sex. Fajn, nabudúce budem opatrnejšia. Neeee. Znovu máme nechránený sex a potom si nechám chytať brucho, ako keby som bola vážne tehotná. Nakoniec mi predsa len tie deti nevadia." 

Napísala som asi veľa negatív, ale nešlo to inak. Kniha Pre ňu všetko nebol zrovna môj šálok kávy. Nemôže zase hovoriť, že je úplne zlá, keďže som ju celú dočítala a neľutujem to. Bol to vážne zaujímavý príbeh, no s kopou negatív. Všimla som si, že kniha je zo série, takže ak vyjdu aj ďalšie diely, dám tomu ešte šancu. Môžno bude pokračovanie lepšie. Tejto knihe však dávam 2 sovičky.

MOJE HODNOTENIE:
MOJA CELKOVÁ REAKCIA NA KNIHU:

1 komentár:

  1. Ten, kto dnes číta toto svedectvo, by mal osláviť so mnou a mojou rodinou, pretože to všetko začalo ako vtip pre niektorých ľudí a iní hovorili, že to nie je možné. Volám sa Juraj Kamensky a som z Bratislavy, ale s manželkou sa sťahujem do Chicaga. Som šťastne ženatý s dvoma deťmi a krásnou ženou. Niečo hrozné sa stalo mojej rodine, stratil som prácu a moja žena opustila dom, pretože som sa nemohla starať o seba a o potreby rodiny. a jej deti v tomto konkrétnom okamihu. Podarilo sa mi deväť rokov, žiadna žena, ktorá by ma podporovala, aby som sa o deti starala. Snažím sa poslať testovaciu správu mojej žene, ale ona blokovať ma z rozprávania s ňou sa snažím hovoriť so svojím priateľom a jej rodinnými príslušníkmi, ale stále viem, že by mi mohol pomôcť a ja som bol podanie žiadosti neskôr toľko spoločnosti, ale stále to urobili Nevolajte ma, kým neprišiel verný deň, že nikdy nezabudnem v mojom živote. Keď som sa stretol so starým priateľom môjho, ktorému som vysvetlil všetky moje ťažkosti a povedal mi o skvelom mužovi, ktorý mu pomohol získať dobrú prácu v Coca cola spoločnosť a on mi povedal, že jeho kúzlo koliesko, ale ja som človek, ktorý nikdy neverí v kolieskach kúzla, ale ja som sa rozhodol dať mu vyskúšať a jeho meno je Drosagiede on ma poučil a ukázal mi, čo mám robiť v týchto troch dňoch obed spell.I sledovať všetky pokyny a robiť to, čo ma požiadal, aby som sa dobre. uistil sa, že všetko šlo dobre a moja žena ma opäť uvidí po skvelej práci Drosagiede. Moja žena mi zavolala s nevedomým číslom a ospravedlnila sa mi a povedala mi, že mi naozaj chýba a naše deti a moja žena sa vracajú domov.a po dvoch dňoch Spoločnosť, ktorej som poslala svoj uznávací list, teraz som manažérom spoločnosť Paragon tu v USA. Odporúčam vám, ak máte nejaké problémy, pošlite správu na tento e-mail: {doctorosagiede75@gmail.com} alebo čo mu dáte na +2349014523836 a dostanete najlepší výsledok. Vezmite veci za samozrejmosť a bude vám odobraté. Prajem Vám to najlepšie.

    OdpovedaťOdstrániť

Za každý komentár zo srdca ďakujem!