13. mája 2016

Katja Millay- More klidu

Počet strán: 368 strán
Jazyk: český jazyk
Rok vydania: 2013
Vydavateľstvo: Domino

Anotácia:
Dva a půl roku. Tolik času uplynulo od té hrozné tragédie. Po ní už nic nebylo jako dřív. I z Nastyi Kashnikové zbyl jen stín holky, kterou byla před tím. Teď je rozhodnuta nechat temnou minulost za sebou a držet si všechny lidi pěkně daleko od těla. 

Tenhle úmysl jí ale vydrží jen do chvíle, kdy se potká s Joshem Bennettem. Je osamělý stejně jako ona. A neuvěřitelně přitažlivý. Joshův příběh zná kdekdo: všichni lidé, které miloval, zmizeli z jeho života. Teď má sedmnáct roků a zůstal úplně sám. A když je vaše jméno synonymem pro smrt, lidi se s vámi moc nebaví. Až na Nastyu. Ta se naopak Joshe drží jako klíště a postupně se stává součástí každé stránky jeho života. Táhne je to k sobě, jiskří to mezi nimi stále silněji. Ale zároveň se Josh začíná zamýšlet nad tím, jestli se někdy dozví všechna tajemství, která před ním Nastya skrývá. A vlastně ani sám neví, jestli se je dozvědět chce.

Osamělý kluk. 
Citově křehká holka. 
A zázračná síla druhých šancí.

More klidu je kniha, o ktorej som pred 3 týždňami vôbec nepočula. Vlastne nepočula som ani o autorke. Keď som však len tak klikla na unboxing na jednom blogu (vážne netuším, čo to za blog bol) a videla som, že baba si ju zaobstarala len za pár drobných na megaknihách, hneď som si išla prečítať anotáciu. Tá ma neuveriteľne zaujala a hneď v ten deň som si knihu objednala a nevedela som sa dočkať, kedy mi príde. Po prečítaní knihy musím povedať, že vážne nechápem, prečo bola tak skvelá kniha taká lacná a ten babe z blogu by som mala kúpiť bonboniéru za to, že som ju kvôli nej objavila (keby som ja hlúpa vedela, na ktorom blogu to bolo).

More klidu je neuveriteľne skvelá kniha o láske, nenávisti, odpustení a...o druhých šanciach. Priznám sa, že som čakala nejakú klíše romantiku, ktorú ja mám rada, ale miesto toho som dostala emociálnu bombu, kvôli ktorej som sa nevedela od knihy odtrhnúť. 

Katja bola pre mňa neznáma spisovateľka, ktorú teda poznám iba kvôli tejto jednej knihe. Musím však povedať, že jej štýl písania je strašne pútavý, vymyslela skvelý dej knihy a nezamerala sa len na hlavné postavy, ale priniesla nám pohľady aj na tie vedľajšie. Kvôli tejto knihe som bola taká nedočkavá a neposedná, pretože Katja nám celú knihu nechcela prezradiť tú najdôležitejšiu vec, na ktorú sme čakali.
  

"Kdybychom měli dalekohled, ukázala bych ti Moře klidu."

Nedokážem tak dobre slovami popísať hlavné postav tejto knihy. Nastya a Josh sa pre mňa stali postavami, ktoré sa mi zapísali do srdca a len tak skoro na ne nezabudnem. Katja vytvorila N.E.U.V.E.R.I.T.E.L.N.É. postavy, či už hlavné alebo vedľajšie. Dala si na ich popise veľmi záležať a preto pôsobili prirodzene. Bola som zavesená na každom ich slove a ich činy, myšlienky a pocity spravili túto knihu reálnou. Stretnúť milionára, ktorý miluje BDSM a zmeniť ho? Pff...Nastya a Josh zažívali skutočné problémy života, snažili sa zápasiť s minulosťou a každý deň prežívať. Mala som chuť na nich kričať, keď sa hádali a priznávam sa, že boli chvíle, kedy by som Nastyu najradšej prefackala, ale chápala som ju. Teda...ani som veľmi nemohla, keďže som nezažila niečo také, ako ona. 

Takže... ak hľadáte knihu, ktorá vás citovo vyšťaví a nebudete sa od nej chcieť odtrhnúť, More klidu je stvorená pre vás. Čo ma na knihe vytáčalo boli chyby, o ktoré sa asi postarala prekladateľka a vydavateľstvo. Niekedy som sa musela zastaviť a vetu prečítať asi 2 krát, aby som si uvedomila, že je tam chyba a vyjde z toho totálna sprostosť. Knihe nakoniec nemôžem dať nič iné, ako 5 sovičiek a dúfať, že čoskoro nájdem znovu tak skvelú knihu.

MOJE HODNOTENIE:


PS: Na blogu Nick´s world of book som narazila na recenziu a bola ku nej pripojená aj pesnička Sail. Keď som si tak uvedomila, naozaj vystihuje túto knihu a hlavné postavy. :)

2 komentáre:

 1. Možná to bylo u mně :)

  https://knizkomolka.blogspot.cz/2016/04/unboxing-1.html

  https://knizkomolka.blogspot.cz/2016/05/10-duvodu-proc-si-zamilovat-more-klidu.html

  A tu bonbonieru mi kdyžtak posílat nemusíš :) jsem ráda, že se ti líbila! :) :) :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Žena! Presne teba som hľadala. <3
   Ani si nedokážeš predstaviť, akú skvelú knihu som vďaka tebe našla. :) Keď som si pozrela tvoj blog, tak som si všimla, že čítame skoro rovnaké knihy, takže čakaj, že tvoj blog budem navštevovať často. :3

   Odstrániť

Za každý komentár zo srdca ďakujem!