20. júla 2015

Professional Fangirl #5

Pred pár mesiacmi som sa rozhodla zapojiť do skvelého meme, o ktorom sa dočítate na tejto stránke. Ide o to, že každý mesiac budem v jednom článku odpovedať na dané otázky (o knihách, seriáloch, filmoch...atď.) Minulé mesiace sme tu mali knihyfilmyseriály a citáty. Tentokrát ideme na Knižných hrdinov. 

5. KNIŽNÝ HRDINOVIA

• Aký je tvoj obľúbený a neobľúbený hrdina?
Je strašne veľa hrdinov, ktorých mám rada, ale z mužských držia prvenstvo Christian Grey a Travis Maddox. Knižné hrdinky ma nikdy nejako neoslovia, ale svoje čaro mala Rose z Vampire Academy a Cath z Fangirl, ktorú som práve dočítala. A ktoré nenávidím? Tak toto je strašne dlhý zoznam. Mango z Papierových miest, Eric z Divergencie, Tori zo Solitaire,...atď.• Hrdina, ktorého má rád niekto blízky.
Moja mamka nečíta knihy, ktoré majú nejakých hrdinov a dej. Radšej Tajomstvo a Moc nášho podvedomia.... O.o Brat čítal jedine knihu Dr. House, takže má asi rád Housa?! (Ja viem, moja rodina veľmi málo číta, až sa za to hanbím :( )

• Ktorý má najlepšie hlášky 
Fúú...tých je strašne veľa. Najlepšie hlášky boli v knihe Losing It (Zbohom, nevinnosť). Bliss a Garric mali skvelé hlášky, na ktorých som sa riadne nasmiala. 

• S ktorým by si chcel žiť 
Levi z Fanúšičky. :D On bol také zlatko a aj keď niekedy príliš hyperaktívny, brala by som ho ihneď domov. 

• Hrdina a hrdinka, ktorých si si vysníval ako najkrajších
Hrdinovia boli Travis Maddox, Nero a Vincent zo série Made Man. Tých som si predstavovala ako najsexy knižných hrdinov. Ja si vlastne predstavujem sexy hrdinov predstavujem furt. A hrdinka? Asi Cassandra Caravellová z knihy Temné vody. 

• Najkrajší pár 
Dlho som nad týmto rozmýšľala, ale nakoniec napíšem Tatianu a Alexandra z Medeného jazdca. Ten pár bol nádherný a ja som ich milovala. <3 Priam som sa rozplývala pri ich spoločných scénkach. Ale opakujem sa...je fakt dlhý zoznam, ktorých mám rada.

• Hrdina, ktorý je otravný
IVO z Džínsových denníkov!! Ten mi išiel na nervy od prvej chvíle a bude mi žrať nervy asi do konca série. Proste osina v zadku. 

• Hrdina, ktorý stále používa jednu a tú istú frázu
Christian Grey a jeho "Neskôr, baby." Zo začiatku to bolo strašne sexy, ale v tretej knihe mi to išlo trochu na nervy. 

• Ktorým by si nechcel byť
Mango z Papierových miest, Eureka z Atlantídy, Pia z Modrej krvi,...mám pokračovať do zajtra?• Hrdina, ktorého smrť ťa rozplakala
Asi každý čítal Na vine sú hviezdy, alebo aspoň videl film. Celkovo ma rozplakala celá kniha, ale smrť Augusta som celú preplakala. Strašne emotívna. Potom sú ešte dve knihy, v ktorých niekto zomrie a ja som pri tom plakala. Prvá láska a Skôr než zomriem. 

• Hrdina, ktorého by si chcel vidieť mŕtveho?
Nikdy by som žiadnemu hrdinovi nepriala smrť, ale autori niekedy napíšu tak skvele nejakú zápornú postavu, že jej nič iné neprajete. Proste nikoho nevyberiem. 

4 komentáre:

 1. Travise Maddoxe jsem měla taky ráda :) I když občas se choval trochu přehnaně, že jsem si už vážně myslela, že mu musí šplouchat na maják. Můj nejoblíbenější je určitě Čtyřka. Hlášky mě nejvíc bavily od Jacea z Mortal instruments.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Travis je moje zlatíčko. :D V niektorých kapitolách som ho ani ja nechápala, ale celkovo som si ho obľúbila. Mortal instruments som zataiľ nečítala, ale niekedy sa k tomu dostanem...možno. :D

   Odstrániť
 2. Všetko pozitívne si u mňa odnáša Kvothe z Mena Vetra a všetko negatívne Beth zo Záblesku :D Najkrajším párom je Mija a Miseag z Mariotových dedičov :3 :D
  Inak... Fanúšičku yb som si celkom prečítala... počúvam, že sa páčila? :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mariotových dedičov a Meno vetra som nečítala. :D Ale kvôli tomu, že si mi ich napísala, tak si ich dávam na zoznam kníh, ktoré chcem prečítať. :D
   Fanúšička by si odo mňa odniesla 4 sovičky. :) Aj chcem písať recenziu, ale som lenivá :D

   Odstrániť

Za každý komentár zo srdca ďakujem!