7. júla 2018

Katarína Krnáčová: Úlomky ženy II.

Počet strán: 200 strán
Jazyk: slovenský jazyk
Rok vydania: 2018
Vydavateľstvo: Katarína Krnáčová
Séria: Úlomky ženy #2

O čom je táto kniha:
Pokračovanie úspešnej knihy silných ženských príbehov a citátov zo skutočného života. Druhý diel je zameraný na vnútornú silu, ktorá drieme v každej z nás, aj keď sa občas musíme dotknúť dna, aby sme ju našli..."Dnes som vďačná, že sa v mojom živote veci nestali tak, ako som chcela ja, ale tak, ako sa stať mali, pretože nie všetko, čo stratíme, je strata..."
Kým som začala písať recenziu na túto tenkú knižtičku, ubehlo veľa času. Bola som zaneprázdnená školou alebo rodinou. Preto aj keď má kniha len 200 strán, čítala som ju (na mňa) extrémne dlhý čas. Najskôr som nevedela, ako mám písať recenziu, ale najlepšie bude, keď proste poviem svoje pocity, časti, ktoré sa mi najviac páčili a nakoniec možno aj niečo, čo by som vytkla
Úlomky ženy pozná asi každá žena. Ja konkrétne som fanúšička ich FB stránky veľmi dlhý čas. Najskôr som im nevenovala až takú pozornosť, no keď som uvidela pár príspevkov, v ktorých som sa skoro do detailov našla, neuveriteľne som ich obľúbila. Keď sa autorky napokon spojili a vydali prvú knihu, bola som neuveriteľne happy. Ako som napísala v krátkej recenzii na prvý diel (recenzia TU), táto malá kniha je špeciálna, pretože sa v nej veľa žien nájde. 

Autorky píšu veľmi pútavo, sama som si v polovičke knihy všimla, že každá má tak trochu iný štýl písania, myslenia a to sa mi páčilo. Kniha má ten efekt, ktorý docieli, že začnete rozmýšľať nad svojim životom, rozhodnutiami, začneme pochybovať, či ste spravili dobre a či ste tamtú vec predsa len nemali spraviť. Sama sa priznávam, že mi kniha pri niektorých rozhodnutiach v mojom živote pomohla. 

Kniha okrem "príbehov" obsahuje aj veľa skvelých citátov a výrokov, do ktorých som sa úplne zamilovala. V knihe mám desiatku označených strán s citátmi, ktoré sa mi páčili. Ak si mám však vybrať jeden jediný, ktorý si utkvel v pamäti a do ktorého som sa zamilovala, bol to tento:

Raz príde niekto. Príde po dlhom čase. 
Niekto, z koho sa ti nepodlomia kolená hneď.
No rozosmeje ťa. Raz. Dvakrát.
A potom si uvedomíš, že sa smeješ veľa.
Prichytíš sa pri tom, ako mu na všetko odpovedáš:
,, Presne, áno, aj ja to tak mám, aj ja to tak chcem, PRESNE!"
A sama budeš potichu krútiť hlavou nad tým,
či je to vôbec možné. Môžno nebude ten najkrajší na svete.
Možno nebude taký, akého si si ho celý čas predstavovala,
ale o tom život a láska je. Prichádza tak, ako sama chce, 
nie tak, ako chceme my.

Tieto vety milujem, pretože som ich sama zažila. Skutočne som našla niekoho, pri kom som krútila hlavou a rozmýšľala ako je to vôbec možné, že sme sa našli. Čakala som na neho dlho, no každá jedna sekunda stála za to. 
Čo sa týka "príbehov", tu sa mi trošku nepáčilo, že skoro všetky boli mierené na lásku a na hľadanie ideálneho muža. Kým v prvej knihe som vo veľa príbehoch našla a pomohli mi, keďže boli viac o vnútornej sile a postoju k celkovému životu, tu týchto príbehov bolo menej. Nehovorím, že boli zlé. To určite nie. Len som čakala, že nájdem viac príbehov mierených aj inam. Nezadaným ženám by to podľa mňa privodilo smutné chvíle. Ak mám povedať, ktoré ,,príbehy" sa mi páčili najviac, povedala by som, že to boli tieto dva: Miluj a buď milovaná, no nebuď závislá od lásky iných a Ver mi, môžeš čokoľvek.
Neľutujem, že som si prečítala aj druhý diel Úlomkov žien. Znovu som si sadla do kresla, na stolíku čaj alebo káva, v ruke Úlomky ženy a vychutnávala som si každú jednu stranu. Túto malú knižtičku určite odporúčam prečítať každej žene. Viem...určite kniha nebude sedieť každej, no za pokus to stojí. ;) Úlomky ženy II. odo mňa dostávajú 4 sovičky.

MOJE HODNOTENIE:
MOJA CELKOVÁ REAKCIA NA KNIHU:
Za knihu zo srdca ďakujem jej autorkám. 💓
FB Úlomky ženy TU
Instagram Úlomky ženy TU
Stránka Úlomky ženy TU

1 komentár:

  1. Ten, kto dnes číta toto svedectvo, by mal osláviť so mnou a mojou rodinou, pretože to všetko začalo ako vtip pre niektorých ľudí a iní hovorili, že to nie je možné. Volám sa Juraj Kamensky a som z Bratislavy, ale s manželkou sa sťahujem do Chicaga. Som šťastne ženatý s dvoma deťmi a krásnou ženou. Niečo hrozné sa stalo mojej rodine, stratil som prácu a moja žena opustila dom, pretože som sa nemohla starať o seba a o potreby rodiny. a jej deti v tomto konkrétnom okamihu. Podarilo sa mi deväť rokov, žiadna žena, ktorá by ma podporovala, aby som sa o deti starala. Snažím sa poslať testovaciu správu mojej žene, ale ona blokovať ma z rozprávania s ňou sa snažím hovoriť so svojím priateľom a jej rodinnými príslušníkmi, ale stále viem, že by mi mohol pomôcť a ja som bol podanie žiadosti neskôr toľko spoločnosti, ale stále to urobili Nevolajte ma, kým neprišiel verný deň, že nikdy nezabudnem v mojom živote. Keď som sa stretol so starým priateľom môjho, ktorému som vysvetlil všetky moje ťažkosti a povedal mi o skvelom mužovi, ktorý mu pomohol získať dobrú prácu v Coca cola spoločnosť a on mi povedal, že jeho kúzlo koliesko, ale ja som človek, ktorý nikdy neverí v kolieskach kúzla, ale ja som sa rozhodol dať mu vyskúšať a jeho meno je Drosagiede on ma poučil a ukázal mi, čo mám robiť v týchto troch dňoch obed spell.I sledovať všetky pokyny a robiť to, čo ma požiadal, aby som sa dobre. uistil sa, že všetko šlo dobre a moja žena ma opäť uvidí po skvelej práci Drosagiede. Moja žena mi zavolala s nevedomým číslom a ospravedlnila sa mi a povedala mi, že mi naozaj chýba a naše deti a moja žena sa vracajú domov.a po dvoch dňoch Spoločnosť, ktorej som poslala svoj uznávací list, teraz som manažérom spoločnosť Paragon tu v USA. Odporúčam vám, ak máte nejaké problémy, pošlite správu na tento e-mail: {doctorosagiede75@gmail.com} alebo čo mu dáte na +2349014523836 a dostanete najlepší výsledok. Vezmite veci za samozrejmosť a bude vám odobraté. Prajem Vám to najlepšie.

    OdpovedaťOdstrániť

Za každý komentár zo srdca ďakujem!