24. novembra 2015

Anna Todd- After: Bozk

Počet strán:
Jazyk: slovenský jazyk
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Ikar
Edícia: YOLi
Diel: #1

Anotácia:
Tessa je slušne vychované dievča, ktoré randí s milým, spoľahlivým chlapcom. V živote má jasný cieľ, ambície a matku, ktorá dohliada, aby to tak zostalo. Lenže hneď v prvý deň na vysokoškolskom internáte narazí na Hardina, chalana so strapatými hnedými vlasmi, sebavedomým britským prízvukom a s pírsingom v pere a ten jej nabúra všetky ideály, v ktoré dovtedy verila.

Hardin však zďaleka nie je ideál. Je drzý – dokonca až po hranicu krutosti. Vzhľadom na jeho správanie by ho Tessa mala nenávidieť. A aj nenávidí, až kým sa s ním neocitne sama v jeho izbe. Stačí jediný bozk. V jednej chvíli jej Hardin vraví, aká je nádherná, no vzápätí trvá na tom, že pre ňu nie je ten pravý a odstrkuje ju. Napriek svojim bezohľadným spôsobom Tessa pociťuje neodbytné nutkanie preniknúť mu hlbšie pod kožu a pod nánosom lží objaviť skutočného Hardina. 

Tessa má dokonalého priateľa. Prečo sa teda usiluje prekonať vlastnú urazenú pýchu a zbaviť Hardina predsudkov o poctivých dievčatách? Prečo dovolí, aby jej ubližoval? Žeby v tom bola láska? Tessin život už nikdy nebude taký ako predtým...

Už odkedy sa som sa stránkach zbadala, že After bude vychádzať v slovenčine, musela som ju mať. Recenzie na túto knihu boli fantastické, každý ju ospevoval a preto sa začiatkom septembra ocitla v mojej knižnici. Priznám sa, že som ju nezačala čítať skôr preto, lebo ma odradila jej hrúbka. Však čo môže začínajúca spisovateľka napísať do tak hrubej knihy?
After je presne ten typ klišé knihy, ktorí niektorí neznášajú. Tessa je slušné dievča, ktoré má presne usporiadaní život a všetko má do detailu naplánované. So všetkými vychádza a o svojej budúcnosti má jasnú predstavu. Hardin je jej presný opak. Rebel, ktorého nikto nevie skrotiť. Ako sa však hovorí, protiklady sa priťahujú a v klišé nevinné dievča zmení neskrotiteľného rebela. 


Dej knihy sa mi strašne páčil a nemôžem mu nič vytknúť. Všetko bolo skvele premyslené a niekedy som krútila hlavou nad tým, že toto niekto napísal na Wattpade. Na blogoch som čítala, že kniha sa ľuďom rýchlo čítala, nevedeli sa od nej odtrhnúť a vôbec im nevadila dĺžka. U mňa to bolo naopak. Knihu som čítala asi 5 dní, čo je u mňa hrozne dlho, na čítanie som sa tešila priemerne a dĺžka bola moja smrť. Keď sa však na konci knihy pozriem, určite by som nejaké časti vynechala, ale NEVIEM KTORÉ! Všetko tam perfektne zapadalo a keby sa stade niečo vymazalo, After by už nebola tak skvelá kniha. 

Postavy boli v tejto knihy...s prepáčením...HROZNÉ! V každej knihe mám aspoň jednu hlavnú postavu rada, ale tu to bolo na vážkach. Tessa sa mi zo začiatku páčila, mám celkom rada nevinné hlavné hrdinky, ale tu mi to už liezlo na nervy. Je 21. storočie a ona toho vie o živote nemej ako v 15. storočí. Nepáčilo sa mi na nej, ako si nechala od Hardina skákať po hlave. Chápem, milovala ho...bla...bla...bla...ale keby sa ku mne niekto tak správal, tak by som ho tak kopla do riti, že by mu stena dala ďalšiu. 
Hardin bol tiež postava, ktorá bola zo začiatku tajomná, potom sa z neho vykľul sexy rebel, ale čo stváral potom sa mi vôbec nepáčilo. Tie jeho zmeny nálad boli horšie ako pri žene, ktorá má krámy. Skutočne som čakala na vysvetlenie, prečo sa tak chová, myslela som si, že má nejakú zmenu osobnosti, alebo čo. V niektorých častiach bol strašne zlatý, alebo mi ho bolo ľúto, ale inak u mňa nezabodoval. Ich spoločný vzťah bol založený na hádkach. Vôbec som netušila, ako sa dokázali za jeden deň pohádať 10-krát?!
Vedľajšie postavy skupinu "POSTAVY" zachránili. Milovala som nevlastnú matku Hardina Karen, ktorá mi stále vyčarila úsmev na tvári, Som rada, že Anna na vedľajších postavách tak zapracovala. 

Keď si to zhrniem, začiatok knihy bol neutrálny, stred bol hrozný a koniec knihy všetko zachránil. Skutočne som taký koniec knihy nečakala a musím povedať, že koniec knihy ma prinútil, aby som si ďalšiu časť predplatila. Na pokračovanie sa teším a som zvedavá, ako sa Tessa popasuje s jej životom. Ak keď moja recenzia je trochu negatívna, knihu odporúčam každému, kto má rád trochu klišé a chce si pri dobrej knihe oddýchnuť. Knihe dávam nakoniec 3,5 sovičky, keďže hlavné postavy sa mi vôbec nepáčili. 

MOJE HODNOTENIE: 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Za každý komentár zo srdca ďakujem!