11. septembra 2015

Filmy/seriály, ktorých knižné predlohy som si ešte stále neprečítala. 1/2

Po malej pauze na blogu, za ktorú môže moja lenivosť a môj mozog, ktorý veľmi nechcel spolupracovať, konečne prinášam nový článok. Ešte stále nie som tak aktívna, aby som napísala zmysluplnú recenziu, preto prinášal článok, ktorý som vymyslela pred pár dňami. Ako dobre viete, okrem kníh milujem pozeranie seriálov. Mám ich rozpozeraných veľmi veľa. Čo sa týka filmov, tie mám tiež rada, ale radšej si pozriem seriál. Prinášam vám preto článok, v ktorom vám napíšem seriály, alebo filmy, ktorých knižné predlohy som ešte nečítala. Na začiatok tu mám seriály. :)


1. GAME OF THRONES
Seriál, ktorý som obchádza dlhé roky. Nič ma ku nemu neťahalo a aj keď som o ňom čítala samé pozitívne články, počula som milión krát od brata, že si ho mám kuknúť a videla som, že sa zaradil medzi najlepšie seriály súčastnosti, nechcela som ho začal pozerať. Asi pred rokom som videla prvú časť a na druhú som sa už ani nedostala. Keď som však posledné dni prázdnin nemala čo robiť a všetky moje seriály mali pauzu, povedala som si, že mu dám ešte raz šancu. Bolo fakt zaujímavé, že som kukla prvých 8 minút a už zomreli 4 ľudia. :D Ako to však išlo ďalej a skončila sa jedna časť, proste som chcela vedieť čo bude ďalej a ďalej a nakoniec som sa dostala na koniec seriálu. VYNIKAJÚCI seriál, v ktorom som si obľúbila 4 postavy a nakoniec mi 3 z nich zabili. :( Pri poslednej smrti som dokonca plakala a nadávala. Jon Snow bol moje zlatko. Čo sa týka kníh, fakt netuším. Sú strašne hrubé a drahé a ja stále netuším, či si ich mám kúpiť. Rozmýšľam, že si kúpim len prvú časť a uvidím, aké to bude, ale kým si ju kúpim, prejde asi veľa času.

2. OUTLANDER
Ďalší seriál z minulosti, ktorý som si neuveriteľne obľúbila. Má zatiaľ len 16 častí a druhá séria sa natáča. Do polovičky prvej série som ani netušila, že má nejaké knižné predlohy. :D Kvôli tomuto seriálu som si strašne obľúbila krajinu, v ktorej sa seriál natáča. Príroda je tam nádherná a Sam Heughan, ktorý hrá Jamieho sa stal moja láska! Sam Jamieho nehrá...on Jamie JE! Čo sa týka kníh, rovnako ako pri Hrách o tróny musím povedať, že ich je strašne veľa, sú hrubé a drahé. Čo je ale veľké plus, práve vychádza Cudzinka v novom obale s hlavnými hrdinami a ja si ju určite zaobstarám! :)

3. THE VAMPIRE DIARIES
Pre mňa nekonečný seriál Upírske denníky, bol jedným časom mojim najobľúbenejších seriálom. Ako som tu raz písala, po 3. sérií sa kľudne mohol skončiť. Dej sa neuveriteľne preťahuje a scenáristi dávajú do príbehu samé čudné veci, len aby mali sledovanosť. Stále ho síce pozerám, ale už je to o ničom. Knižné predlohy seriálu som začala čítať. Myslím, že som čítala prvú a druhú časť, pretože som vtedy seriál milovala. Keď som však seriál a knihy porovnala, seriál bol oveľa lepší (aspoň podľa mňa). Teraz sa do kníh nechystám a ani sa nikdy chystať nebudem.

4.  THE 100
Seriál, ktorý som začala pozerať, až keď sa natáčala myslím, že 2. séria. Zo začiatku bol dosť zaujímavý a jeho obsah ma nejak moc nezaujal, ale povedala som si, že keď má dobré recenzie, skúsim ho. Po pár častiach som si ho vážne obľúbila a stal sa jedným z mojich obľúbených seriálov. Čo sa týka postáv, Clarke som si vôbec neobľúbila, neviem jej prísť doteraz na chuť. Mojimi obľúbenými postavami sú Octavia, Bellamy a Lincoln. Knihy som mala v nákupnom košíku už viac krát, ale stále sa objavila iná kniha, ktorú som pred nimi uprednostnila. Chcem si ich prečítať, ale vôbec netuším kedy. Čítala som recenzie, kde sa písalo, že sa seriálu nevyrovnajú, takže trochu váham, ale dám im šancu.

Vážne pozerám tam málo seriálov podľa kníh? O.o Fakt som prekvapená. Samozrejme, že pozerám viac seriálov, ale tie nemajú knižné predlohy (teda aspoň myslím). Nabudúce sa môžete tešiť na filmy, ktorých knižné predlohy som lenivá čítať. Tých bude oveľa, oveľa viac. :D
A čo vy? Aké seriály podľa kníh pozeráte?
PS: Teším sa na nové seriály, ktoré budú točené podľa kníh. :3

2 komentáre:

  1. Ja som z posledného dielu GoT bola absolútne nadšená, ešte polhodinu som radostne poskakovala na stoličke. Som ho tak neznášala, som na tú smrť čakala od prvých dielov :D Čiže fakt dlho :D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. :D Ja som si ho v prvých sériách vôbec nevšímala. :D Až keď začal jeho románik (nemenujem babu :D), tak som si ho začala viac všímať a nakoniec sa mi zdal celkom ňuňu. :D Aj tak moje prvenstvo patrí Robbovi. :3 On je moja láska naveky. <3 Potom neskutočne milujem Aryu. Brat sa smial, keď som mu povedala, že moja najobĽúbenejšia ženská postava je mladšia ako ja. :D A potom mám sem-tam rada Daenerys. Ale to musím mať fakt náladu :D Ja som len fakt zvedavá, koho na ten posratý trón na konci posadia, keď všetkých kandidátov pozabíjali. :D

      Odstrániť

Za každý komentár zo srdca ďakujem!