3. júla 2018

Ako vyzerá tvoj vysnívaný knižný kútik?

Pred niekoľkými dňami sa mi v e-mailovej schránke objavil zaujímavý mail, ktorý niesol predmet "Blogerská súťaž o knižnicu a kreslo na čítanie", ktorú majú na svedomí Biano.sk (krásne knižnice, kreslá a nábytok) a Artforum.sk (zaujímavé knihy, ktoré stoja za prezretie) . Samozrejme, že mňa ako knihomoľa tento mail hneď zaujal a rozhodla som sa do súťaže zapojiť. Síce mi kvôli povinnostiam trvalo dlhšie, kým som začala tento článok písať, no konečne sa uverejňuje.


Ako vyzerá tvoj vysnívaný knižný kútik? 

Obyčajný smrteľník by povedal, že pre knihomoľa je táto otázka úplne jednoduchá, no pre mňa nie. V hlave mám asi milión nápadov na knižný kútik a menia sa asi každých desať minút. Na internete existuje nekonečno fotiek a nápadov na skvelý kútik (priznávam, že som si niektoré pozrela pri písaní článku a fotky použila), no povedzme si pravdu...ten vysnívaný je aj tak jedinečný.
Je asi veľa knihomoľov, ktorí tajne túžia po nejakom luxusne zariadenom knižnom kútiku. Ja nie. Ak si mám vybrať medzi luxusom alebo útulnosťou, vyberám si útulnosť. A to aj pri vysneným knižnom kútiku.

Na internete som hľadala veľmi dlho, kým som našla aspoň približnú fotku môjho vysnívaného kútika. No zdá sa, že hľadanie sa vyplatilo, lebo som na jednu skvelú natrafila. TADÁÁÁÁ....!
Takto nejako si predstavujem môj vysnívaný knižný kútik. Už od malička som obdivovala v amerických filmoch, že majú sedenie spravené "na parapetnej doske" okna a úplne som sa do toho zamilovala. Sama sa vidím v tom, ako si spravím kávu, sadnem si k oknu, zakryjem sa dekou, chytím knihu a čítam pritom, ako za oknom padá dážď. Samozrejme, že fotka je trochu odlišná od mojej predstavy.

Veľkosť kútika je úplne rovnaká ako by som chcela aj ja. Rovnako ako aj veľké okno, z ktorého by som mohla pozerať vonku. Nechcem však biely kútik, ale v tmavých farbách. Snažila som sa vybrať čo najlepšie nariadenie, aké by som v knižnom kútiku mala.

Z oboch strán by ma obkolesovali dokopy štyri takéto drevené knižnice (z každej strany dve, rovnako ako na prvom obrázku) plné skvelých kníh, ktoré by ma odtiaľ nepustili. Neviem prečo, ale hnedá farba ma pri čítaní upokojuje. Na stene by som mala zavesené staničné hodiny, ktoré naprosto milujem. Pri sedení by som mala jednoduchý stolík, kde by som si odkladala hrnček, mobil, časopisy alebo knihy. Samozrejme by na ňom nechýbala sviečka a lampa. Na zemi by bol huňatý koberec a huňaté by boli aj vankúše.

Teraz asi prejdem na to najdôležitejšie. A na čom leňošiť a čítať dobré knihy? Najideálnejšie by bolo kreslo, no ako som povedala, taká leňoška od oknom bol vždy môj sen. Preto som vybrala dve fotky. Jednu leňošku a jedno fantastické kreslo. Vždy sa mi najlepšie sedí na niečom veľkom, kde sa môžem naplno rozťahovať a meniť polohy každých 10 sekúnd a naplno si ničiť chrbát.

Takže takto nejako vyzerá môj vysnívaný knižný kútik. Priznávam sa, že tohoto článku som sa trochu bála. Ako vám ukážem môj kútik? To sa predsa nedá. No pri robení článku som sa zabavila a vážne ďakujem Biano.sk, Artforum.sk, za krásnu súťaž a taktiež Gabke, že mi o nej dala vedieť a ja som mala šancu sa zapojiť.

A čo vy? Ako vyzerá váš vysnívaný kútik? :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Za každý komentár zo srdca ďakujem!